Okaleczna kotka i zaniedbany pies

Opublikowano 2017-06-26 00:00:00

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kotki,  która doznała uszkodzeń ciała podczas wypadku, w której zawisła na zbitej szybie okiennej. Okazało się, że kotka wpadła w "pułapkę" w postaci wybitego okna. Chcąc się z niej wydostać okaleczyła sobie pysk, ciało oraz uszkodziła tylną kończynę. Właściciel nie udzielił jej niezbędnej pomocy, gdyż jak tłumaczył nie było go na miejscu. Pomoc uzyskała od osoby postronnej, która zawiadomiła weterynarza oraz nasz patrol interwencyjny. Kot trafił do lekarza weterynarii, gdzie został zbadany i otrzymał leki, lekarz zwrócił uwagę na niedostateczną wagę kota oraz na jego ogólne zaniedbanie, zwierzę trafiło do domu tymczasowego. Po przeprowadzeniu interwencji okazało się, że właściciel posiada również psa. Zwierzę nie było zaszczepione na wściekliznę, nie było także odrobaczone, inspektorzy zaobserwowali pasożyty zewnętrzne. Nasi inspektorzy pouczyli właściciela oraz polecili mu zaszczepienie, odpchlenie i odrobaczenie psa. W sprawę pokaleczonego kota została zaangażowana Policja. Będziemy kontrolować dobrostan zwierząt.

--------------------

W dniu 20.07.2017 roku, skontrolowaliśmy dobrostan kotki, która 2 miesiące temu ucierpiała podczas wypadku doznając obrażeń przez rozbitą szybę oraz psa, który nie miał aktualnych szczepień . Kotka przebywa w dalszym ciągu w  domu tymczasowym, czuje się coraz lepiej a rany, których doznała się wygoiły. Właściciel otrzymał ostatnie upomnienie dotyczące w szczególności szczepienia psa. Jeśli nie zaszczepi zwierzęcia, skierujemy kolejną sprawę na policję.

Wspierają nas:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij