ZWIERZĘTA DOMOWE

Kociak w ciężkim stanie błaga o wsparcie!

Kociak w ciężkim stanie błaga o wsparcie!

W godzinach wieczornych trafił pod naszą opiekę około 3 miesięczny kocurek w bardzo złym stanie. Gałka oczna prawdopodobnie nadaje się do amputacji poważnie uszkodzona jest też noga...

więcej
Interwencja Lublin

Interwencja Lublin

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy dramatyczne zgłoszenie o głodzonym psie wymagającym natychmiastowej pomocy. Osoba zgłaszająca poinformowała nas, że przed telefonem do nas poszła sprawdzić czy sunia jeszcze żyje. Nie zastanawialiśmy się ani chwili - natychmiast udaliśmy się na miejsce.

więcej
Skazany na śmierć...

Skazany na śmierć...

Godzina 16.42 i kolejny niepokojący telefon tego dnia. Mężczyzna informuje nas, że kilkadziesiąt kilometrów od Lublina od kilku dni na poboczu leży pies, do dziś wydawał mu się martwy...- "Jednak on żyje!". Wiemy,że o tej godzinie żaden urzędnik nie udzieli mu pomocy. Szybka decyzja i jesteśmy już w drodze. Mimo ciemności udaje nam się odnaleźć psa, jeszcze w aucie słyszymy jego przeraźliwe wołanie o pomoc.

więcej
Zagłodzona Mona.

Zagłodzona Mona.

Mona była kiedyś piękną sunią długowłosego owczarka niemieckiego, obecnie to maleńkie skrajnie zagłodzone ciałko otoczone resztką zaniedbanej sierści. Tak chudego żyjącego jeszcze psa nasi Inspektorzy nigdy nie widzieli. Byliśmy wstrząśnięci jej stanem. Kiedy ją dotykaliśmy paraliżował nas strach czy aby na pewno jest to możliwe i czy tym dotykiem nie zrobimy jej krzywdy.

więcej
Sunia z wypadniętą macicą

Sunia z wypadniętą macicą

Pod naszą opiekę trafiła maleńka, 6 kilogramowa, młodziutka sunia, która nie donosiła pierwszej ciąży. Efektem poronienia jest wypadnięcie macicy. Sunia nie otrzymała pomocy weterynaryjnej i w takim stanie przebywała od bliżej nieokreślonego czasu.

więcej
Zagłodzone i opuszczone

Zagłodzone i opuszczone

Zgłoszenie dotyczyło skrajnie zagłodzonych psów, przebywających na terenie gospodarstwa, w małej miejscowości w gminie Józefów nad Wisłą. Okazało się, że właścicielka psów przebywa od kilku tygodni w szpitalu, a psy zostały bez prawidłowej opieki.

więcej
Husky - głodzony i bity

Husky - głodzony i bity

Pod naszą opiekę trafił skrajnie zaniedbany i zagłodzony około 2 letni pies w typie husky, który całe dotychczasowe życie spędził na łańcuchu. Pies waży zaledwie 15 kilogramów, wiemy już,że jego diagnostyka, leczenie i utrzymanie niesie za sobą olbrzymie koszty

więcej
Z pseudohodowli do lasu...

Z pseudohodowli do lasu...

Dostaliśmy zgłoszenie o pięciu psach, dwóch suczkach i trzech psach porzuconych w lesie. Prawdopodobnie ktoś zlikwidował pseudohodowlę, ponieważ nie są one jedynymi porzuconymi zwierzętami w typie rasy w tamtej okolicy, ktoś wyrzuca je w różnych miejscach...

więcej
Zaniedbany shih tzu

Zaniedbany shih tzu

Wyobraź sobie zapadłą, polską wieś i gospodarstwo, w którym są dwa psy. Jeden zadbany, odkarmiony i zdrowy, drugi – po dwóch wypadkach bez pomocy weterynarza, w dredach, z wyszczerbionymi zębami. Ten drugi pies kiedyś miał osobę, która bardzo go kochała i o niego dbała – miał regularną opiekę weterynarza, był czesany i wyglądał tak, jak powinien, czyli jak pies w typie shih tzu. Potem, w niewiadomych okolicznościach, trafił do gospodarstwa, skąd uciekł dwa razy –za każdym razem kończąc jako ofiara wypadków

więcej
Zbieraczka i umierające koty.

Zbieraczka i umierające koty.

Każdego dnia, niewiele się zastanawiając, przejeżdżamy i przechodzimy koło miejsc, w których odgrywają się kolejne akty kociej tragedii. Nieraz nie zwracamy na nie uwagi, bo nie chcemy – czasem, bo nic nie zauważamy. Tym razem jest inaczej – ktoś zwrócił uwagę, ktoś podjął decyzję o pomocy, ale sama decyzja to jednak za mało.
W jednym z domków na ogródku działkowym żyje stado kotów, które mnoży się wciąż i wciąż, produkując kolejne kocięta.

więcej

Wspierają nas:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij