ZWIERZĘTA DOMOWE

Skrajnie zaniedbana kotka Kleopatra

Skrajnie zaniedbana kotka Kleopatra

Otrzymaliśmy zgłoszenie o kocie, którym zupełnie nie zajmuje się właściciel, osoba zgłaszająca prosiła o przyjazd "Jeśli nie przyjedziecie kot umrze z głodu" - usłyszeliśmy. Inspektorzy po wejściu do mieszkania dostrzegli wielki nieład, bałagan i łysą głowę kota zawiniętego w kłębek szmat. W mieszkaniu unosił się nieznośny odór.

więcej
Owczarek niemiecki z otwartą raną

Owczarek niemiecki z otwartą raną

Gdy tylko nasi Wolontariusze i Inspektorzy maja czas i możliwości podejmują interwencje w zgłaszanych nam przypadkach niewłaściwego lub okrutnego traktowania zwierząt. Dziś otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące dużego stróżującego psa z rozległą otwartą raną na tylnej kończynie.

więcej
Pobity pies

Pobity pies

Był bity, szarpany, kopany jak piłka. W końcu pies leżał bez ruchu wydając dźwięk jakby się dławił. Z ciągle otwartego pyszczka wystawała mu kość, żuchwa opadała.
"Właściciel bijąc prawdopodobnie złamał mu pysk" - takie zgłoszenie otrzymaliśmy wczoraj. Natychmiast została powiadomiona policja oraz weterynarz współpracujący z gminą, w której wydarzenie miało miejsce.

więcej
Wolno bytujące psy

Wolno bytujące psy

Do naszej Fundacji od początku roku napływały zgłoszenia dotyczące psów w centrum Markuszowa. Zwierzęta bytowały bez opieki przy sklepach i drodze, straszyły mieszkańców, były uciążliwe, sprawiały zagrożenie w ruchu drogowym, dwa z nich uległy wypadkom.

więcej
Sara starsza sunia w tragicznym stanie

Sara starsza sunia w tragicznym stanie

Lublin dom przy jednej z głównych ulic, buda, wokół pełno błota i nieczystości. Z zapadniętej w ziemię budy nieśmiało wygląda pies, nie szczeka, obserwuje... jego oczy zdradzają cierpienie.

więcej
Porzucony, postrzelony, potrącony i okaleczony przez hycla

Porzucony, postrzelony, potrącony i okaleczony przez hycla

W dniu 13.01.2014 r. otrzymaliśmy zgłoszenie o bezdomnym psie z Gminy Kurów, który błąka się po jej terenie już od dwóch miesięcy. Pomimo wielu próśb kierowanych do gminy przez jej mieszkańców, ta nie podjęła żadnych czynności mających na celu zabezpieczenia losów psa.

więcej
Pies na łańcuchu w domu? 16kg. owczarek?

Pies na łańcuchu w domu? 16kg. owczarek?

W dniu 21 listopada br. nasza inspektorka oglądając program UWAGA na TVN-ie dostrzegła na drugim planie niepokojące warunki zwierząt. Ku naszemu zaskoczeniu, zaledwie po kilku minutach od emisji reportażu, otrzymaliśmy od dwóch zupełnie postronnych osób zaniepokojonych tym faktem, zgłoszenie drogą mailową oraz FB.

więcej
34-kilogramowa bernardynka

34-kilogramowa bernardynka

W nocy z niedzieli na poniedziałek (15.07.13) w bardzo dziwnych okolicznościach trafiła do nas zaniedbana i wycieńczona sunia w typie bernardyna.Mieliśmy nadzieję,że może komuś zaginęła i długo się wałęsała, bądź została skradziona...?

więcej
Tragedia trzech konających psów

Tragedia trzech konających psów

Dramat zwierząt w tym gospodarstwie ciągnął się latami... Część zwierząt, niestety, nie doczekała pomocy. Wg naszych ustaleń, oprócz trzech odebranych w dniu wczorajszym psów, w ostatnim okresie życie straciła sunia w typie rottweilera, jej szczeniaki oraz wielki kudłacz - prawdopodobnie w typie nowofunlanda. Kto wie ile jeszcze ich było? Ile z nich konało jedną z najokrutniejszych długotrwałych śmierci - śmierci głodowej...?

więcej
Gnijący żywcem pies? Tak, to możliwe!

Gnijący żywcem pies? Tak, to możliwe!

W dniu dzisiejszym trafił pod naszą opiekę wrak psa w całości pokryty skorupą z filcu, odchodów, ropy, brudu i gniazdami larw much. Psiak, z powodu pancerza i ran, praktycznie nie był w stanie się poruszać. Aż nie chce się wierzyć, jaką siłę walki ma w sobie, że mimo tak tragicznego stanu wciąż żyje.

więcej

Wspierają nas:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij